عبارت مورد جستجو:
  يكشنبه 23 مرداد 1401
دوسالانه‌ها 
 سرپرست مرکز هنرهای تجسمی:برگزاری دوسالانه ها به انجمن ها واگذار می شود بازگشت

 

برگزاری جشنواره ها و دوسالانه ها به انجمن های تخصصی هنری واگذار می شود و مرکز هنرهای تجسمی حمایت و پشتیبانی و نظارت بر دوسالانه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، اصغر امیرنیا؛ سرپرست مرکز هنرهای تجسمی در نشست خبری دوسالانه عکس در یزد گفت: انجمن ها به دلیل تخصص و تجربه ای که دارند می توانند دوسالانه ها را اجرا کنند و مرکز هنرهای تجسمی نیز بر اساس وظایف خود حمایت و نظارت داشته باشد.

امیرنیا درباره دوسالانه عکس گفت: دوسالانه عکس ایران ماحصل گرایش ها و دستاوردهای عکاسی است که برای دومین بار در استان یزد برگزار می شود و می بایست در جریان عکاسی استان و پیشرفت آن تاثیرگذار باشد.

سرپرست مرکز هنرهای تجسمی با اشاره به ضرورت ارزیابی و آسیب شناسی رویدادهای هنری افزود: پس از برگزاری دوازدهمین دوسالانه عکس ایران و سایر رویدادهای هنری آسیب شناسی کارشناسی و دقیق انجام صورت می گیرد تا نقاط قوت و ضعف مشخص شود و برنامه ریزی دقیق تری برای دوره های بعد انجام شود.

امیرنیا با اشاره به حضور عکاسان سراسر کشور در دوازدهمین دوسالانه عکس ایران گفت: عکاسان از تمام استان های کشور برای این دوسالانه اثر ارسال کرده اند که استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین شرکت کننده را داشته اند و استان کهگیلویه و بویر احمد کمترین شرکت کننده را داشته اند و 60 عکاس نیز از استان یزد در این دوره دوسالانه شرکت کردند.

اسماعیل عباسی؛ دبیر دوازدهمین دوسالانه عکس ایران نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه در سال های اخیر عکاسی نوآورانه مورد توجه قرار گرفته و عکاسی مستند تا حدودی دچار رکود شده است، این دوره دوسالانه در دو بخش عکاسی مستند و نوآورانه برگزار می شود.

عباسی با اشاره به رشد کمی آثار ارسالی در این دوره دوسالانه افزود: آثاری که برای دوسالانه انتخاب شده از لحاظ کیفی نیز در سطح بالایی است. 129 اثر از 110عکاس برای نمایشگاه دوسالانه انتخاب شده که از 25 خرداد تا 23 تیرماه در گنجینه فرهنگ و هنر یزد و از اول تا 14 تیرماه در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته می شود.

دبیر دوازدهمین دوسالانه عکس ایران همچنین به رشد عکاسی در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: فعالیت عکاسی در جامعه رشد و پیشرفت داشته است.

بهرام عبدالحسینی؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این نشست گفت: استان یزد برای دومین بار میزبان دوسالانه عکس ایران است که این رویداد مهم می تواند دستاورهایی را برای هنر استان داشته باشد.

عبدالحسینی افزود: امیدواریم با حمایت و همکاری مرکز هنرهای تجسمی بتوانیم برنامه های گسترده تری را در حوزه هنرهای تجسمی در استان داشته باشیم و دوره بعدی دوسالانه نیز متنوع تر برگزار شود و دوره های آموزشی نیز در حوزه عکس برگزار شود.

                                                 روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی

تاريخ خبر:  1391/03/25