عبارت مورد جستجو:
  يكشنبه 23 مرداد 1401
دوسالانه‌ها 
 آغاز دوازدهمین دوسالانه عکس ایران در خانه هنرمندان بازگشت

شاه آبادی: دوسالانه عکس به بالندگی رسیده است.

نمایشگاه دوازدهمین دوسالانه عکس ایران با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان عصر پنجشنبه اول تیرماه در خانه هنرمندان ایران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، حمید شاه آبادی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه دوسالانه عکس گفت: در سال جاری این دومین دوسالانه ای است که پس از دوسالانه خوشنویسی از سوی مرکز هنرهای تجسمی برگزار می شود و مایه خوشحالی است که دوسالانه ها به طور منظم برگزار می شود.

شاه آبادی در ادامه به جایگاه دوسالانه عکس ایران اشاره کرد و گفت: استقبال هنرمندان عکاس از این رویداد بیانگر جایگاهی است که دوسالانه پیدا کرده است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: دوسالانه عکس ایران به بالندگی رسیده است و امیدوارم در دوره های بعد به صورت بین المللی برگزار شود.

وی همچنین به تاثیر عکس اشاره کرد و گفت: عکس در کشور ما جایگاه و تاثیر فراوانی دارد و عکاسان بسیاری به صورت حرفه ای و آماتور فعالیت می کنند و ظرفیت های فراوانی در فرهنگ و کشور ما برای ارائه از طریق عکس وجود دارد.

اسماعیل عباسی؛ دبیر دوازدهمین دوسالانه عکس ایران نیز در این مراسم گفت: دوازدهمین دوسالانه عکس ایران در دوبخش عکاسی مستند و نوآورانه با 129 هفته گذشته در یزد آغاز شد و از امروز برای هنردوستان تهرانی نیز در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

پس از این برنامه نمایشگاه دوازدهمین دوسالانه عکس ایران با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران و هنرمندان در گالری های چهارفصل و ممیز خانه هنرمندان ایران گشایش یافت.

دوازدهمین دوسالانه عکس ایران تا 23 تیرماه جاری در گنجینه فرهنگ و هنر یزد و تا تیرماه در خانه هنرمندان ایران برپاست.

روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی

تاريخ خبر:  1391/04/03